Ekonomi

Air Products Hollanda’da yenilenebilir enerji anlaşması imzaladı

ROTTERDAM – Önde gelen endüstriyel gaz sağlayıcısı Air Products (NYSE:APD), sürdürülebilirlik arayışında değerli bir adım attı ve Eneco ile 10 yıllık bir Enerji Satın Alma Anlaşması (PPA) imzaladı. Bu anlaşmayla Air Products, Hollanda’da sıvı nitrojen ve oksijen üretimi için kullandığı enerjinin büyük kısmını ülkenin yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan Vlagtwedde Solar PV çiftliğinden elde edecek.

Bu stratejik ortaklık, sözleşme süresi boyunca yaklaşık 45.000 hanenin karbon ayak izine eşdeğer olması beklenen etkiyle emisyonları önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor. Bu girişim, Air Products’ın Hollanda’daki karbon ayak izini en aza indirme ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunma yönündeki daha geniş taahhüdünün bir parçasıdır. Şirketin bölgedeki sürdürülebilirlik çabaları arasında, Avrupa’nın en büyük mavi hidrojen tesisi ve Rotterdam Limanı’nda yenilenebilir enerji ithalat terminalinin yanı sıra yeşil hidrojen kamyonu yakıt ikmali istasyonu planları da yer alıyor.

Air Products Benelüks’ten Harco van den Berg, “Bu 10 yıllık PPA, sürdürülebilirlik yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşıdır. Eneco ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz ve bu işbirliğinin, endüstriyel gazlar sektörünün karbondan arındırılması hedeflerimize katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi. İşletmeci.

Eneco’nun B2B Müdürü Dick Velings, iklim nötrlüğüne ulaşmak için daha sürdürülebilir bir şekilde üretilen enerjinin önemini vurguladı. Ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirerek Air Products ve müşterilerinin daha sürdürülebilir olmasına yardımcı olma rolünün altını çizdi.

80 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Air Products, enerji ve çevre segmentleri de dahil olmak üzere çeşitli pazarlara hizmet vermeye odaklanmaktadır.

Bu makalede yer alan bilgiler Air Products’ın basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu