Ekonomi

Analistler, Amazon kazanç raporu öncesinde görüşlerini paylaştı

Amazon.com Inc (NASDAQ: AMZN) ilk çeyrek sonuçlarını 27 Nisan’da piyasa kapandıktan sonra açıklayacak. Street, 124.55 milyar $ gelir üzerinden EPS’nin 0.21 $ (hisse başına kazanç) olmasını bekliyor.

Analistler, AWS’deki (Amazon Web Services) yavaşlamanın boyutuna odaklanan 1. Çeyrek kazanç raporunun önizlemelerini yayınladılar. Evercore ISI analistleri, Street’in birinci ve ikinci çeyrek AWS Geliri ve İşletim Geliri tahminlerinde bazı aşağı yönlü riskler görüyor.

“AWS büyümesi ve kârlılığına ilişkin görünümü, AMZN hissesindeki en önemli yakın vadeli sorun olarak görüyoruz; kapsamlı kanal kontrollerimiz ve modellememiz, %20’ye yakın İşletme Marjları ile ikinci çeyrekte kötü ve olası SD yüzde gelir artışına işaret ediyor. Bu fiyatlanmış olabilir. Ancak AMZN hisselerinin bu kısa vadeli temel görünümle çok daha sorunsuz performans göstermesinin bir sorun olduğuna inanıyoruz.”analistler diyor.

Bununla birlikte, Amazon “2024 yılına kadar her üç segment için hızlanan gelir artışı olasılığı, 2024 yılına kadar İşletme Marjlarının olası iyileşmesi ve iyileştirilmiş FCF dinamikleri”çekici bir uzun vadeli oyun olmaya devam ettiğini söylemekle.

Benzer şekilde, UBS analistleri Amazon hisseleri için fiyat hedefini hisse başına 125 dolara düşürdü ve ilk çeyrek raporu konusunda temkinli olmaya devam ediyor. Analistler bulut hikayesi diyor “yakın vadede zorlu”olmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Daha olumlu bir not olarak, Telsey analistleri, Amazon’un “yapışkan Prime üye tabanını, küçük işletme çıkarlarını, teknolojik becerisini ve perakende konsolidasyonunu kullanarak pazar payı kazanmaya” devam ettiğini düşünüyor.

Yazar: Senad Karaahmetoviç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu