Haber

Babacan, kendisine “Bebecan” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a paylaştığı grafikle yanıt verdi: Söze gerek yok.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar’da ilk seçim mitingini gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ı suçladı. Erdoğan, Babacan’a “Bebecan” adını takmıştı.

“BEBECAN ŞİMDİ ÇEKİYOR”

Erdoğan, “Bazıları seccade edebiyatı yaptığı gibi emperyalizm edebiyatı da yapıyor. Kim yapıyor bunu emperyalistlerin tetikçileriyle yol yürüyen insan. Londra tefecilerinden aldığı sözlere sevinen insan” IMF yetkililerini adamlarıyla otel odalarında buluşturan kişi Bu kişiyi tanıyorsun değil mi IMF Lideri ile Davos’ta görüşüyoruz kardeşin başbakan olunca Masanın etrafında başka biri daha vardı. zaman, ekonomi ilgilendi. Biz o görevi verdik. Yanımda, IMF başkanına, adamların bize geliyor dedim. Taktiklerinizi alıyor mu? Senin adamların Türkiye’yi yönetemez, ben yönetirim dedim. Yanımızdaki kişi kim bebeğim? Şimdi sızlanıyor” dedi.

BABACAN’DAN ERDOĞAN’A CEVAP

Erdoğan’ın sosyal medyadan kendisine ‘Bebecan’ demesine tepki gösteren Ali Babacan dikkat çeken bir paylaşım yaptı. IMF’ye olan son borç ödemesi ve Türkiye’nin yıllık kişi başı gelirinin fotoğrafını paylaşan Babacan, “Genç arkadaşlar, yaşınızdan dolayı size lakap takarak sizi itibarsızlaştırmaya çalışanlar olabilir, en güzel cevabınız ne olacak? Bana ‘Bebecan’ diyenler. Bugün hala zamanımızın ekonomik mirasıyla övünüyor. Bizim ritüelimiz grafik, söze gerek yok.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu