Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler yapıldı, hesaplarınızı kontrol edin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Şubat ayı hesaplarına toplam 6,3 milyar TL tutarında yaşlı emekliliği ve engelli maaşı yatırdıklarını açıkladı.

Bakan Göktaş, bu kapsamda yaklaşık 3,5 milyar TL yaşlı emekli maaşı, yaklaşık 2,8 milyar TL engelli emekli maaşını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını belirtti.

Ocak ayında memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenlemeyle engelli ve yaşlılara yapılan ödemelerde artış yaşandığını hatırlatan Bakan Göktaş, “Sosyal yardım programlarının aylık ödemelerinde yüzde 50’ye yakın artış yaşandı. Bu kapsamda yaşlı aylığı 2 bin 348 TL’den 3 bin 504 TL’ye çıkarken, engelli oranı yüzde 40-69 arasında olan vatandaşlarımızın aylıkları ile 18 yaş altı engelli yakını bulunanlara ödenen engelli yakını aylıkları da 1.874 TL’den arttı. 2.797 TL’ye yükseldi. “Yine yüzde 70 ve üzeri engelli raporu olanların aylık maaşı 2 bin 811 TL’den 4 bin 196 TL’ye çıktı” dedi.

OCAK FARKI DA ÖDENDİ

Şubat ayı yaşlılık aylığı ve malullük aylığını ocak ayından kaynaklanan farkla birlikte ödediklerini belirten Bakan Göktaş, “Bu doğrultuda şubat ayına ait toplam 6,3 milyar TL yaşlı emekliliği ve maluliyet aylığını hesaplara yatırdık. “

(EKONOMİK HİZMET)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu