Haber

Buğra Kavuncu: Teröre Karşı En Büyük Mücadele, Ülkedeki Bütün Tarafların Göstereceği Tepki ve Duyarlılıktır

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: ADEM KARABAYIR

GÜZEL Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, beraberindeki heyetle birlikte İstiklal Caddesi’nde bombalı terör saldırısının yaşandığı yere karanfil bıraktı. Kavuncu, “Teröre karşı en büyük mücadele, ülkedeki bütün ilgili tarafların göstereceği tepki ve duyarlılıktır. Bu alçaklara, bu hainlere, bu kalleşlere en yüksek sesle hep beraber bağırabildiğimiz sürece bu şer odaklarını ezer geçeriz” dedi.

İstanbul’daki İstiklal Caddesi’nde dün düzenlenen bombalı terör saldırısının ardından İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, beraberindeki heyetle birlikte bugün caddeye gitti. Patlamanın olduğu yere karanfil bırakan Kavuncu, hayatını kaybeden yurttaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara geçmiş olsun ve acil şifa diledi. Patlamanın akabinde dün hastanede yaralıları ziyaret ettiğini anımsatan Kavuncu, şöyle konuştu:

“Taksim İlkyardım Hastanesi’ne geçtik. Orada yaralılarımıza acil şifa dileklerinde bulunduk. Tabii çok acı. Hastanede bulunduğumuz anda, maalesef 5 yaşındaki yavrumuz Ecrin’in vefat haberini de orada aldık. O acının yürekleri nasıl yaktığını orada gördük, orada şahit olduk. Allah bir daha bu türlü günleri bizlere göstermesin. Bugün buraya toplandık. Hem ölenlerimizi anmak hem de teröre karşı buradan el birliğiyle güçlü bir bildiri vermek için toplandık. Terörün maksadı korkutmaktır, yıldırmaktır. Terör; kutuplaşmanın, toplumda ayrılıkların olduğu yerlerde alan bulur. Bu alanın yok edilmesi için, birlik beraberliğin altını çizmek için arkadaşlarımızla daima bir arada buraya geldik. Teröre karşı en büyük gayret, ülkedeki bütün ilgili tarafların göstereceği reaksiyon ve duyarlılıktır. Bu alçaklara, bu hainlere, bu kalleşlere en yüksek sesle daima bir arada bağırabildiğimiz sürece bu şer odaklarını ezer geçeriz. İnşallah bir daha yaşanmaz. Yaşanmaması için herkes, bütün ilgililer üstüne düşen her türlü çabayı göstermek durumundadır. Bir sefer daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun diyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu