Haber

Çakarlı araçla 2 kez yakalandı, ters yönden gidip tehdit etti

İstanbul Kağıthane’de 3 şeritli yola tersten giren bir aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ilişkin araç kartı taşıması dikkat çekti.

Aracın ‘Dünya Gençlik ve Spor Federasyonu’ İstanbul Lideri ve Otuz4Group Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. sahibi Mehmet Oğuzhan Demirhan’a ait olduğu ortaya çıktı.

Demirhan’ın kendisine hakaretler savurarak aksi taraftan giderken kendisinden yol istediğini belirten gazeteci Bora Erdin, olaya ait görüntüyü da toplumsal medya hesabından paylaştı.

‘BİLİYOR Kİ HİÇBİR YAPTIRIMLA KARŞILAŞMAYACAK’

Erdin, yaşananları şöyle anlattı: “Gençlik ve Spor Bakanlığı araç kartı 34AK911 plakalı bu araç 3 şeritli yola tersten girmiş. Benden yol istiyor. Yetmiyor hakaret ve tehdit savuruyor. ‘Alacaksın arabanı p*ç’ diyecek kadar rahat. Zira biliyor ki hiçbir yaptırımla karşılaşmayacak. Otomobilde eşim, annem ve bebeğim var. Olay Kağıthane Cendere Caddesi üzerinde oldu. Yarın birinci iş şikayetçi olacağım. Aracın plakasını hem İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü’ne hem de Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bildirdim. Hakikaten artık kâfi.”

Erdin, Demirhan’ın daha önce de Kuşadası’nda aynı araçla polisten kaçtığı ve aracında çakar olduğu izin ceza yediğine ilişkin haberleri de paylaştı. Demirhan’ın sosyal medya hesabından çakarlı aracıyla yaptığı paylaşımlar da dikkat çekti.

Şahıstan şikayetçi olduğunu söyleyen Bora Erdin, “İki sefer çakarlı araç kullandığı için trafikten men edilen aracın nasıl tekrar trafiğe çıktığının da araştırılmasını talep edeceğiz. Bu çeşit olaylarda yurttaşların çekinmeden üzerine gitmesi gerekiyor” dedi.

BAKANLIK: ŞAHSIN BİZİMLE İLGİSİ YOK

Gençlik ve Spor Bakanlığı da Erdin’in paylaşımları üzerine konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, gazeteci Erdin’i tehdit eden kişinin bakanlık kimlik ve araç kartı taşıdığı iddiasının doğru olmadığını savunuldu: “Haberde ismi geçen şahsın Gençlik ve Spor Bakanlığı ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bakanlık işçisi olmayan kelam konusu şahsa rastgele bir kimlik ya da araç kartı verilmesi kelam konusu değildir.”

Bora Erdin de bu açıklamanın üzerine “Spor Bakanlığı @gencliksporbak ‘Şahsın Gençlik ve Spor Bakanlığı ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bakanlık personeli olmayan söz konusu şahısa herhangi bir kimlik kartı ya da araç kartı verilmesi söz konusu değildir’ Açıklaması yaptı. Bu da dokümanın uydurma olduğunu gösteriyor” paylaşımı yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu