Haber

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul’un sorunlarını çözeceklerini söyledi.

İstanbul İlçe Belediyesi Başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuşan Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, “İstanbul’un dertlerini, dertlerini bilen ekiplerle bu kentteki tüm kaosa son vereceğiz. 81 ilimizde, tüm afet bölgelerinde, deprem ve su baskınlarında.” “Yangınlarda nasıl çalıştıysak, İstanbul’da tek bir riskli bina kalmayana, trafik sorunu giderilinceye, sokaklar güven ve huzura kavuşuncaya kadar da çalışacağız” dedi.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İlçe Belediye Başkanı adayları tanıtım toplantısında konuştu. İstanbul halkına seslenen Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanım, AK Parti’nin hikayesi 1994 yılında İstanbul’da sizin destansı belediye başkanlığınızla başladı. Siz önce İstanbul’da, sonra Türkiye’de tarih yazdınız. Bize düşen aday olmak. İstanbul’un çok büyük bir iddiası var.” Bu eşsiz bir onurdur, eşsiz bir gururdur. Bize güvendiniz, inandınız ve bizi büyük bir sorumluluğa layık gördünüz. Sizlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bir kez daha teşekkür ediyorum. İstanbul’un 39 ilçesinde bulunmaktadır. Gerçek belediyeciliğin temsilcisi olarak yarışacak ve İstanbul’a hizmet edecek başkan adaylarımızı canı gönülden kutluyor, her birine başarılar diliyorum. Halkımızın ittifakının adayları olarak 2024 Yerel Seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi’ni, 39 ilçemizi ve meclis üyeliklerimizi kazanma kararlılığıyla birlik olduğumuza inanıyorum. “Fatih’in bize emaneti İstanbul’umuzu, 31 Mart gecesi oy sayımı bitene kadar, ihtişamına kavuşturmak için gece gündüz, aşkla, kararlılıkla, heyecanla çalışacağız.”

“5 yıldır eser ve hizmet eksikliği çeken bu şehir, yeniden ayağa kalkıyor, tarihi bir duruşa kavuşuyor.”

İstanbulluların tarihi bir duruş sergileyeceğini belirten Kurum, “İstanbul tüm insanlığın kalbidir. Burada herkes kendi özünü bulmuş. Kendi şehrinin izini bulmuş. Maalesef İstanbul’umuz, İstanbul’umuz. Hepimizin şehri pek çok cazibesini, pek çok zenginliğini yitirmek üzere. 12 gündür sahada gördüklerimiz ve artmaya devam ediyor.” Bu salondaki heyecanı da görüyoruz ve 5 yıldır esere, hizmete hasret kalan bu şehrin yeniden ayağa kalktığını, tarihi bir duruş sergilediğini söylüyoruz. İstanbul’un bu duruşu, ‘Bu şehir sonsuza kadar benim şehrimdir’ diyen Sultan Fatih’in duruşudur. Bu duruş ‘Eserlerimin koruyucuları nerede?’ Bu ses, hayali İstanbul’u yeniden tarihin merkezine getirmek olan Mustafa Kemal Atatürk’ün sesidir. Bu dua, ‘Uyku nedir bilmeyen, İstanbul’un bahtını değiştirmek için bütün hayatını milletine adamış olanın’ sesidir. Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın duasıdır. Ve şimdi biz İstanbul sevdalıları, tarih ve millet önünde, Sayın Cumhurbaşkanımızın huzurunda bu İstanbul şehrine bir söz veriyoruz. İstanbul’un sorunlarını, sıkıntılarını bilen kadrolarla bu şehirdeki tüm kaosa son vereceğiz. 81 ilimizde. “Tüm afet bölgelerinde, depremde, selde, yangında olduğu gibi İstanbul’da da riskli tek bina kalmayıncaya, trafik sorunu ortadan kalkana, sokaklar güven ve huzurla dolana kadar çalışacağız.” söz konusu.

Bu güzel şehri Fatih’in mirasına uygun eserlerle, hizmetlerle donatacağız.”

İstanbul, Türk Yüzyılının başkanlık şehri oluncaya kadar çalışmaya devam edeceklerini belirten Kurum, “İstanbulluların gündeminde olmayan hiçbir şey gündemimizde olmayacak. Biz bölücü değil, birleştirici olacağız. Tüm İstanbulluların dostu, kardeşi, yol arkadaşı. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu gerçek belediyeciliği, AK Partili belediyeciliği İstanbul’a geri getireceğiz. Bu güzel şehri Fatih’in mirasına uygun eserlerle, hizmetlerle donatacağız. Hatta durmayacağız. Bir an önce İstanbul’u Türk Yüzyılının bayrak şehri, öncü şehri, lider şehri yapana kadar ‘Şimdi İstanbul’ diyoruz, ‘Sadece İstanbul’ diyeceğiz. Kendi geleceğimizi değil geleceği düşüneceğiz. İstanbullu kardeşlerimizin her zaman ve her an yanında olacağız. İstanbul’un yolu açık olsun diyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum. Sevgi, saygı ve sevgiyle selamlıyoruz. ” . Seni Allah’a emanet ediyorum” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu