Haber

DGS 2023 Sınavına kaç kişi girdi? DGS Sınavına kaç kişi giriyor? DGS Sınavı kaç dakikadır?

Dikey geçiş sınavına giren adayların en çok merak ettiği sorulardan biri olan DGS’ye kaç kişi girdi? sorusu adayların sıralamasını tahmin edebilmek için öğrenilmesi gereken bilgilerden biridir. Bu sayede dikey geçiş sınavına katılan adaylar sıralamalar hakkında tahminlerde bulunabilirler. 2 yıllık üniversite eğitimini 4 yılda tamamlamak isteyen adaylar ÖSYM tarafından düzenlenen DGS sınavına girerler. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen sınava her yıl binlerce aday katılmaktadır. Sınav 10:15’te başlar ve 135 dakika sürer. Peki DGS 2023’e kaç kişi girdi?

KAÇ KİŞİ DGS’YE GİRDİ?

ÖSYM tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavına 464 bin 281 aday katıldı. Geç kalan ve kimliğini unutan adaylar sınava giremedi. 11 Ağustos’ta sonuçlar adayların bilgisine sunuldu ve ardından gözler seçim sürecine çevrildi.

DGS SONUÇLARI NEREDE GÖRÜLÜR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayınlanan 2023 DGS sınav takviminin ardından sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. 2023 DGS sonuçları 11 Ağustos’ta açıklanacak. Sınav sonuçları adayların kullanımına açıldıktan sonra adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sınav sonuçlarına ulaşabileceklerdir. Buna göre DGS sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden görüntülenmektedir.

DGS’DE BARAJ VAR MI?

Dikey Geçiş Sınavında (DGS) baraj yoktur. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 4’e yatay geçiş yaparak iki yıllık meslek yüksekokulu eğitimine devam etmek isteyenler için düzenlenen Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunları için Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) yıllık lisans programları, 464 bin 281 adayın katılımıyla gerçekleştirildi.

Sınavla ilgili detaylı bilgi 2023-DGS Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar aşağıdaki iletişim adresinden kılavuza ulaşabileceklerdir. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

orhangazi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu