Haber

Emel Filistin şarkısı söyledi, Masum Türker canlı yayında ağladı

Arap dünyasının yakından tanıdığı Emel Mathlouthi, CNN Türk’teki Mind Circle programına konuk oldu. Sanatçı, Filistin için yazdığı müziği canlı yayında seslendirdi. Eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Pak Türker yayın sırasında ağladı.

Tunuslu müzisyen Emel Mathlouthi, İsrail’in Filistin’i işgaline tepki göstererek, “ABD… Hiç kimse ve hiçbir ülke bir şey yapmıyor. Herkes izliyor. Yapabileceğim tek şey Gazze hakkında konuşmaya devam etmek ve bunu sesli olarak söylemek; Bu bir işgaldir, bu bir savaş değildir. İşgal edilen ile işgal edilen arasında. Bu şarkıyı Arapça söylemek çok kıymetliydi. Bu kalpten gelen bir şeyle ilgili. Kalbin kendini en dürüst ve özgün şekilde ifade etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu da Arapça. Arapça’da Filistin acısı. Arapçayı göstermek önemliydi. Dilimizle gurur duyuyorum. “Mesajlarımızı Arapça vermemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

‘TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜRLER…’

Türkiye’nin Filistin’e verdiği destekten bahseden sanatçı, “Türkiye’ye teşekkürler. Türk halkının Filistin konusunda çok duygusal ve coşkulu olduğunu biliyorum. “Türkiye’deki dinleyicilerimin, Türkiye’nin ve insanların kalbinin doğru yerde olduğunu bildiğini her zaman biliyorum” dedi.

Şarkıcı, ABD’nin başkenti Washington’da Filistin’e destek yürüyüşünün önemine vurgu yaparak, “Bu cumartesi Washington’da yürüyüş olacak, bunun Filistin için en önemli protesto olacağını düşünüyorum. “Umarım bu insanlardan gelen baskı artar ve umarım siyasiler de dinler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu