Haber

Erdoğan, Televizyonlarda Sürekli Market Fiyatlarının Konuşulmasından Rahatsız: “Market de Market…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyon ekranlarındaki tartışma programlarında daima besin fiyatlarının konuşulmasından rahatsızlığını lisana getirdi. Erdoğan, ‘Medya yatıyor, kalkıyor belli isimleri ekrana çıkararak market de market yaptıkları iş bu‘ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, marketlerde fiyatların yüksek olduğunu medyada tartışanları şu sözlerle gaye aldı: “Yatıyorlar, kalkıyorlar, belli bazı isimleri ekrana çıkarmak suretiyle oradan ‘Market de market market de market…’ yaptıkları iş bu.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan marketlere denetimleri sıkılaştıracaklarını söyleyerek, “Kabine’de arkadaşlarıma söyledim, denetimleri sıkılaştıracağız. Fiyat farklılıklarını gidermenin yollarını arayacağız. Birçok ünitelerde iktisatta farklılıklar var, Fiyat İstikrar Komitesi’ni kurarak takibini yapacağız” dedi.

Türkiye’de eylül ayında tüketici enflasyonu yüzde 83,45 olarak açıklanırken, besin enflasyonu 92,4. Dünyada ise besin enflasyonu 6 aydan bu yana düşüşte.

Cumhurbaşkanı ayrıyeten 5,9’luk depremin meydana geldiği Düzce’yi, “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan ettiklerini lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu