Haber

Gazeteciler Hande Fırat ve Zafer Şahin Başakşehir Belediyesi Yeni Medya Sohbetleri’ne konuk oldu

Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Yeni Medya Sohbetleri’nin ilk konukları gazeteciler Hande Fırat ve Zafer Şahin oldu. Fırat ve Şahin’in ‘Yeni Medya ve Algı Operasyonları’ konulu söyleşisine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

Başakşehir Belediyesi, gençleri sektörün deneyimli isimleriyle Yeni Medya Akademi çatısı altında buluşturmaya devam ediyor. Yeni Medya Söyleşileri’nin ilkinde deneyimli gazeteciler Hande Fırat ve Zafer Şahin, Başakşehir Belediyesi Kent Sanat Konferans Salonu’nda Yeni Medya Akademisi kursiyerleri ve Başakşehirlilerle buluştu.

“Karıncalar gibi çalışıyoruz”

Röportaj öncesi konuklara seslenen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Dev gibi projeler üretmek için karınca gibi çalışıyoruz. Komşularımız, gençlerimiz ve çocuklarımız için varız. Basınımızın iki değerli ismini bu yıl Başakşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduk.” akşam. Özellikle Filistin’deki son gelişmeler.” “Durumu büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz. Bu süreci bize gerçek anlamda aktarıyorlar. Biz de dualarımızla Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“SOSYAL MEDYA DİJİTAL AYAK İZLERİMİZİ TAŞIYOR”

Yeni medyanın toplum üzerindeki etkilerini anlatan gazeteci Hande Fırat, önemli uyarılarda bulundu. Yeni medyanın manipülasyona açık alanlar yarattığını belirten Fırat, “İsrail, Filistin’deki son duruma göre birçok algı operasyonu yapıyor. Özgürce kullanılabilecek bir mecra. Burada önemli olan doğrulanmış olmasıdır. Klasik medya gibi habere de saygı duyulmalı. Artık herkes “Muhabir, herkes fotoğraf çekebilir. Ancak gerçek haberlere herkes ulaşamıyor. Sosyal medyanıza koyduğunuz her şeye çok dikkat etmelisiniz. Bunların hepsi sizin dijital ayak izlerinizdir. Bugün attığınız her adım yarın karşınıza çıkabilir” dedi.

“İYİ MEDYA OKURYAZARI OLMALIYIZ”

Zafer Şahin ayrıca sosyal medyanın kritik öneme sahip olduğuna dikkat çekti. Sosyal medyanın geniş kitlelere ulaşmadaki etkinliğinden bahseden Şahin, “Günümüzde bildiğimiz savaşlar olduğu gibi dijital dünya savaşları da var. Sosyal medya aracılığıyla çok kısa sürede geniş kitlelere ulaşmak mümkün. Sosyal medyada herkes farklı bir hayat yaşıyor, elindekinin kıymetini bilmeyen odur.” “Dijital ayak izinizden, hangi markayı sevdiğinizden, dinlediğiniz müzik türünden, çalıştırdığınız personele kadar size kolaylıkla ulaşabilirler. Medya okuryazarı iseniz çok daha doğru analizler yapabilirsiniz” dedi.

cerkezkoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu