Haber

Giresun’da Kemençe ve Horon ile Fındık Hasadı

Giresun’da fındık hasadı kemençe ve horon eşliğinde

GİRESUN Giresun’da fındık hasadı kemençe ve horonla yapılırdı. Etkinliğe Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kavaklar ilçesindeki bir fındık bahçesinde düzenlenen şenlikte katılımcılar kemençe ve yöresel türküler eşliğinde bahçeye girdi. Sepetlerini bellerine takan katılımcılar, sembolik olarak fındık toplayarak fındık hasadına başladılar. Fındık hasadının yapılacağı zamanı belirtmek amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirtti.

Fındık fiyatının hasattan önce açıklandığını ifade eden Şenlikoğlu, “Bu anlamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Dün gece prestijle fındık fiyatı açıklandı. Fiyat tabii ki üreticimiz için değerli.Alımların TMO’ya olduğu gibi düzenli ve peşin olarak alınması bizim için değerli.Umarım bu yıl fındık hasadımızı müşterilerimizin memnuniyeti ile tamamlamış oluruz. Üreticilerimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fındık bir anlamda bölgenin can damarı, üretimi ne kadar ilimizin ekonomisine, kültürüne, sosyal hayatına destek veren bir eser ise, insanımıza ne kadar faydalı olursa olsun.Fındık hasadı üreticimize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.”

Kemençe ve horon eşliğinde sembolik fındık hasadının ardından yöresel yemekler ikram edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu