Ekonomi

Halka arzda katılımcı rekoru kıran Ebebek’in işlem tarihi belli oldu

Investing.com – Halka arz aşamasında rekor sayıda katılımcı ebebek’inHisse senetlerinin Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacağı tarih belli oldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Ebebek Mağazacılık A.Ş. Sermayeyi temsil eden 160.000.000 TL nominal değerli hisseler Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci unsuru çerçevesinde listelendi.

Halka arz edilen 40.000.000 TL nominal değerli şirket payları 07 Eylül 2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da hisse başına 46,50 TL fiyattan işlem görecektir. Şirket payları EBEBK kodu ve her zaman işlem tekniği ile işlem görmeye başlayacaktır, ilgili siparişte maksimum sipariş bedeli 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

Ebebek halka arzına rekor katılım

Ebebek, 29 Ağustos – 1 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen talep toplama sürecinde 3 milyon 804 bin 835 yatırımcıya hisse dağıtarak bu alanda yeni bir rekora imza attı.

Önceki katılım rekoru 2 milyon 648 bin 584 yatırımcıyla İzdemir Enerji’ye aitti. Ayrıca son dönem halka arzları da yoğun ilgi görürken, KZGYO, TATENVe ENERJİ 2 milyondan fazla katılımcının olduğu başka halka arzlar da vardı. 2023’te halka arzların ortasında CWENEVe EUPWR2 milyonun üzerinde yatırımcı sayısına ulaşan şirketler de oldu.

Bu haftaki halka arzlar

Bu hafta halka arz sürecini başlatan iki şirket var. Tarkim Bitki Koruma‘nin defter tutma süreci bugün başlayıp, halka arz süreci yarın sona erecekken, şirket hisselerini 107,5 TL fiyattan satıyor.

Bu hafta halka açılacak diğer şirket, Kıskançlık Ofis KırtasiyeÖte yandan 6 – 8 Eylül ortasında hisselerini 3 gün süreyle 20,9 TL fiyattan satacak.

haberkinik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu