Yaşam

İngiltere’den İkinci Kale Vakası: Ünlü İngiliz Tank Benzeri Cipler Burada Kaç Defa Satılıyor?

Türkiye’de son günlerde alım gücünün düşmesi nedeniyle daha az kazandığımız ve yurt dışından daha değerli işler aldığımız gerçeğinin acı gerçeğiyle yüzleşmeye çalışırken bir yandan da otomobil fiyatlarında bitmeyen bir ÖTV kaygısı yaşıyoruz. ÖTV ile kendimize araba alırken devlete de alıyoruz. Aslında şu soruyu sormadığımız gün yok gibidir: Bu kadar değerli olmak zorunda mıyız?

Ünlü İngiliz markasının arazi araçlarının Almanya ve Türkiye’deki fiyatlarını karşılaştıran bir hesaba göre ülkemizde 2. el fiyatının daha pahalı olduğunu öğrendik.

twitter.com

Biz de İngiliz araçlarının nasıl sıfır ve ikinci el olduğunu merak ettik. Gördüğünüz gibi bu “spor” model aracın İngiltere’deki sıfır fiyatı boş bir paket.

Biz de Türkiye’de internetteki fiyatının iki eyalette bir, yani yaklaşık 3 katı olduğunu söyledik. 7 milyon 300 binden başlıyor.

2. ele bakalım diyoruz, bakmadık diyoruz, halbuki 2022 model her yer 6 bin km ve 12 milyon seviye! İngiltere fiyatının 5 katı!

Başka bir modele bakmak istedik, bu “defans”. İngiltere’de 2 milyon TL seviyesinden satılıyor.

Minimum 1.500 £ fiyatla 5 yıl içinde satın alınabilir.

Bayi fiyatımız 4 milyondan başlıyor. Taban fiyat 39 yıl iken artık EYT’yi beklemeden emekliliğinizi de cebinize atabilirsiniz.

İkinci ele bakalım dedik ve tekrardan daha değerli olduğunu gördük.

Son olarak “evoque” modeline baktık ve ne görelim? Farklı bir şey görmedik. Sadece daha ucuz ama kime göre ne kadar ucuz bilemiyoruz.

TL çevirdiğimizde 1 milyon 245 bin diyebiliriz.

Bu kez Türkiye’de fiyat nispeten uygun ve iki katına çıkınca umutlanıyoruz.

Ancak bir tane İngiltere’den bir tane Türkiye’den alıyoruz ama geçen yılın modelinde bir araç. Bu durum sizin de sonlarınızı bozuyor mu? Yorumlarda buluşalım. ??

habersuruc.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu