Haber

İnternetten telefon satanlara gasp operasyonu: 3 şüpheli yakalandı

Ali AKSOYER/İSTANBUL, İnternet üzerinden cep telefonu satan kişilerle müşteri olarak iletişime geçtikten sonra, satış için karşılaştıklarında cep telefonlarını silah gösterip darp ederek çalan 3 şüpheli yakalandı. Daha önce çok sayıda sabıka kaydı bulunan 3 şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

18 Mayıs Perşembe günü Tuzla’da polise başvuran ZEA, internet üzerinden telefonlarını satmak için ilan verdiklerini, müşteri olarak arayan kişilerle temasa geçen kişilerin telefonlarını gasp ettiklerini söyleyerek şikayette bulundu. . 17 Ağustos Perşembe günü Ataşehir’de polise başvuran TNA, internette satış ilanı verdiği telefonunun, satın almaya geldiği iddia edilen üç kişi tarafından kaçırıldığını söyledi.

Gasp Büro Amirliği’nin başlattığı soruşturmada polis, şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Önceki gün düzenlenen operasyonda şüpheliler Düzgun FK(22), Oğuzcan G.(19), Tuğrul U.(20) gözaltına alındı. Şüphelilerden Gündüz FK’nin 8, Oğuzcan G.’nin 14, Tuğrul U.’nun ise 9 sabıka kaydının olduğu belirlendi.

Ayrıca şüphelilerin 24 Ağustos’ta Maltepe’de MA’nın, 28 Ağustos’ta da Kartal’da RA’nın cep telefonunu aynı yöntemle ele geçirdikleri belirlendi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

kemer-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu