Haber

İsrail Savaş Uçakları Gazze’yi Bombalamaya Devam Ediyor

İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların 45’inci gününde de şehrin çeşitli yerlerini bombalamaya devam etti.

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus şehrinin kuzeybatısında düzenlenen hava saldırıları sonucu onlarca kişi hayatını kaybetti.

İsrail savaş uçaklarının onlarca füze fırlattığı Han Yunus’un Hamed yerleşim kasabası çevresinde çoğu çocuk ve kadın olmak üzere onlarca kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

Han Yunus’un doğusundaki Beni Sehila kasabasına da hava saldırıları düzenlendi.

İsrail topçusunun Gazze şehrinin güneyindeki Zeytun İlçesi’ndeki Askula mevkiini hedef alması sonucu ölü ve yaralılar oldu.

Yine Sabra İlçesi’ndeki bombardımanda onlarca kişi çöken binaların enkazı altında kaldı. Yağışlı hava ve sivil savunma ve kurtarma ekiplerinin ulaşım imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle enkaz altında kalanlar henüz çıkarılamadı.

Şihab ajansının Gazze’deki gelişmelere ilişkin anlık olarak verdiği bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Endonezya Hastanesi çevresini yoğun bombardımana tuttu.

Saldırılar sonucunda hastane içinde ve dışında çok sayıda kişi yaralandı.

Hastane müdürü, El Cezire televizyon kanalına yaptığı açıklamada, 140 yataklı hastanede 650 hastanın tedavi gördüğünü belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu