Haber

İsrail, Yemen’den atıldığı düşünülen füzeyi düşürdü

İsrail ordusunun, Yemen’den atıldığı düşünülen bir füzeyi vurduğu belirtildi.

İsrail devlet televizyonu KAN’ın haberine göre İsrail ordusu, ülkenin güneyinde Kızıldeniz kıyısındaki Eilat kentine ateşlenen karadan karaya füzeyi düşürdü.

Yemen’den atıldığı düşünülen füze, İsrail ordusunun balistik füzeleri engellemek için tasarladığı Arrow füzesi tarafından düşürüldü.

İsrail ordusunun X sosyal medya platformundan yapılan açıklamada, Eilat’ta saldırı sirenlerinin çalıştırıldığı belirtildi.

Böylece İsrail ordusu, Kızıldeniz’den atıldığını duyurduğu füzeleri engellemek için üçüncü kez Arow sistemini kullandı.

Öte yandan İran destekli Husilerin Yemen’deki lideri Abdülmelik el-Husi, dün İsrail’i füzelerle ve insansız hava araçlarıyla hedef aldıklarını ve ek operasyonlar yapacaklarını söyledi.

İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, “İsrail’in Mescid-i Aksa başta olmak üzere Filistinlilere ve onların kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt vermek” gerekçesiyle 7 Ekim sabahı kapsamlı bir saldırı başlatırken. İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava saldırıları düzenledi. bombardımanı başlattı.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde 46’sı, Lübnan sınırının kuzeyinde ise 6’sı çatışmalarda olmak üzere 365’i asker olmak üzere 1.200 İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki hükümete göre İsrail’in saldırılarında ölenlerin sayısı 11 bin 320’yi aştı; bunların en az 4 bin 650’si çocuk, 3 bin 145’i kadındı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 197 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, onbinlerce yaralı ve sivilin barındığı Gazze’deki onlarca hastanenin kampüslerini veya ana binalarını tahliyeye zorlamak için vurdu. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 74 Hizbullah üyesi hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu