Haber

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Pendik’te açılış ve ziyaretlerde bulundu

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pendik’teki Kent Restoran’ın açılışına katıldı. Açılışın ardından İBB Başkanı İmamoğlu, Pendik’te üretimin devam ettiği metro şantiyesini gezerek açıklamalarda bulundu.

Şehir Restoranlarının 10’uncusu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Pendik Batı İlçesi’nde açıldı. Açılışa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Restorana gelen öğrencilere yemek veren İmamoğlu, bir süre sohbet etti, ardından Pendik’teki metro şantiyesini ziyarete gitti. Şantiye yetkililerinden metroyla ilgili bilgi alan İmamoğlu, basına açıklamalarda bulundu.

Ulaşımla ilgili yatırım planının gündemde yer almamasına ilişkin soruyu yanıtlayan İmamoğlu, “Yatırım planının devri kesin olmayabilir. Normalde yılda bir kez açıklanır, ek bir yatırımla açıklanabilir. Orta dönemde planlayın.Bunun uygulamaları daha önce açıklandı.Dolayısıyla istedikleri zaman bu hataları tersine çevirebilirler.Bu bir kural değil.Sadece Ocak ayında açıklanacak bir kural değil.Sefaköy – Beylikdüzü Süreç neredeyse bir buçuk yıl sürdü, her seferinde ihale erteleniyor, ihale geciktiğinde sürecimiz istediğimiz düzeyde ilerlemiyor, bunu Türkiye’de yatırım yapan Avrupa Kalkınma ve Yatırım Bankası’na anlatamıyoruz. Neden diye soruyorlar, kendi dillerinde diyorlar ki: ‘Neden imzalanmadı? Her şey yolunda. Uluslararası düzeyde inceledik, baktık, her şey mükemmel. Neden?’ “Onlar sorar. Bu bir utanç. Buna zamanları yok, bu hatayı düzeltecekler. Hatta bu ay içinde ek liste bile verebilirler” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’la ilgili soruyu yanıtlayan İmamoğlu, “Toplumla yüz yüze, onlarla sohbet etmek, burun buruna alışmak biraz zaman alıyor. Alışmak biraz zaman alıyor. Diyalog Sabır kolay değil. Biraz zaman gerekiyor. Bir alışma dönemi yaşayacak. Aslında o kadar uzun yaşayacak. Daha sonra 31 Mart’ta görevinin başına dönecek” dedi. Beykoz’da 5 yıldır kentsel dönüşüm bekleyen bir vatandaşla ilgili soruya yanıt veren İmamoğlu, “İlk gün sordum. Öyle bir yer var mı?” “O ​​benim amcam. Onu bekliyorum. O bizi arasın. Bakalım binası nerede? Herkes beni bulabilir. Beni tesadüfen bulabilir. Bizi arasın lütfen. Eğer beni bir gün içinde aramazsa bunun sağlam bir kurgu olacağına inanıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu