Haber

KYK’nın Yer Minderi İddiası: “Bir günlüğüne idare edin”

Aydın’da KYK yurdunda asansörün düşmesi sonucu bir öğrencinin hayatını kaybetmesi KYK’da yaşananlara dikkat çekti. Kocaeli’de bir yurtta öğrencileri yerde yatırdıkları iddia edildi.

KYK yurtlarında sıklıkla servis edilen yemeklerin yetersizliği öne çıkıyordu.

Ancak Aydın’da günlerdir arızalanan asansörün ardından bir gencin hayatını kaybetmesi, KYK yurtlarında bir kez daha dikkatleri üzerine çekti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Kocaeli Gazi Süleymanpaşa KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nda kapasite artışı yapıldı. Öğrencilerin iddialarına göre yurt yönetimi, 4 kişilik odaların 6 kişilik olarak değiştirilmesi için harekete geçti. Öğrencilerin sosyal medyada paylaştığı fotoğraflara göre odalardan baza ve ranzaları çıkararak sadece yatakları bıraktıkları görüldü.

Öğrenciler, söz konusu mağduriyetle ilgili olarak yurt yönetimine başvurarak, ranzalar gelene kadar idare edecekleri, ranzalar geldikten sonra yerde uyumalarına gerek kalmayacakları söylendi.

Konuyla ilgili sosyal medyada açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, yer yataklarının ‘planlı’ olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili gerekli araştırmalar yapıldı. Gazi Süleymanpaşa erkek öğrenci yurdumuzda kapasite artışı söz konusudur ancak süreç planlı ve programlı bir şekilde yürütülmektedir. Öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına ranza kurulan odalardaki öğrenciler geçici olarak başka odalara taşınmış, hiçbir öğrenci yere yatırılmamıştır..’

haberserinhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu