Haber

Putin, Ukrayna savaşının son durumunu öğrenmek için Şoygu ve Gerasimov ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ile görüşerek Ukrayna savaşının son durumu hakkında bilgi aldı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan ziyaretinin ardından gece saatlerinde Rostov’daki Güney Askeri Bölge Karargâhını ziyaret etti. Putin, ziyareti sırasında Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ile bir araya geldi. Rusya cumhurbaşkanının yaptığı toplantılara Ukrayna’daki savaşta Rus ordusuna komuta eden isimler de katıldı. Putin, Şoygu ve Gerasimov’dan Ukrayna’daki savaşın son durumu hakkında bilgi alırken, yeni askeri araçları da inceledi.

Kremlin Sarayı’ndan toplantıya ilişkin yapılan açıklamada, “Kazakistan ziyaretini tamamlayan Vladimir Putin, Rostov’a giderek Güney Askeri Bölge karargâhını ziyaret etti. Karargâhta Putin’e Rusya Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Sergey Şoygu eşlik etti. Kurmay Valery Gerasimov ve diğer komutanlara yeni askeri teçhizat eşlik etti. “Durumu inceleyen Putin, özel askeri operasyonların ilerleyişi hakkında bir rapor aldı” dedi. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu