Haber

Süleyman Demirel, ölümünün 8. yılında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ölümünün 8. yılında gül yapraklarıyla süslenmiş mozolede anıldı.

17 Haziran 2015’te aramızdan ayrılan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, vefatının 8. yılında İslamköy Çalca Tepe’deki türbede düzenlenen törenle anıldı. Tören için Demirel’in mozolesi Isparta gülleri ile süslendi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Vali Aydın Baruş, Isparta Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz, Hasan Basri Sönmez ve Hikmet Yalım Halıcı, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Emre Tayanç, Kara Havacılık Okulu Komutanı Tuğgeneral İsa. Baydilli, Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Büyükçulcu, ordu ve eski bakan ve milletvekilleri, Demirel ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftü Yardımcısı Halil Taş’ın duasıyla başlayan törende Demirel’in biyografisi okundu. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, kabrin üzerine Cumhurbaşkanlığı çelengi bırakarak saygı duruşunda bulundu. Tören, Demirel ailesine başsağlığı dilenmesiyle sona erdi. Doğru Yol Partisi eski bakanlarından Esat Kıratlıoğlu, “Mezarının başında olmak beni duygulandırıyor. Genelkurmay başkanımız kendisiyle ömür boyu sürecek bir dostluğumuz var. Sayın Demirel, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti’ne yaptığı hizmetler.Onu Türk milletinin gönlünde her zaman yaşatacaktır.Huzurunda bulunmaktan mutluluk duyuyorum.Cenabı Allah’tan mekanı cennet olsun niyaz ediyorum.”

Eski bakanlardan Hamdi Üçpınarlar, “Demirel yatırım ve hizmet demektir. Bugün Türkiye’de yürüdüğümüz yollar, okuduğumuz okullar, şifa bulduğumuz hastaneler rahmetli Demirel’in imzasını taşıyor. Allah’tan rahmet diliyorum.” Türkiye ve demokrasi sevdalısı Demirel’in yeri cennet olsun” dedi.

golehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu