Yaşam

Ücretsiz bir oyun konsolu vaatleri New York’u kasıp kavurdu: ‘İsyan başladı’

Birlik Meydanı Parkıetrafında toplanmış 2 bin kişiye polisO müdahale.

Kai Cenatadlı kişi, 300 Bireye bedava bir oyun konsolu vereceğine söz vermişti. Sosyal medya hesapları 10 milyondan fazla kişi tarafından izlenen Cenat’ın daveti sonrası yerel saatle kalabalık kümeler kaybolmaya başladı. Cuma1. gün civarında toplanmaya başladı. New York’un en yoğun metro istasyonlardanbirinin önünde kalabalık bu durak insan sayısındaki artışın ardından bir süreliğine kapatıldı. Bazı kişiler araçlara ve duraklara çıkarak polise şişe attı.

Olayların büyümesi üzerine New York polisi bölgeye bin kişilik güvenlik gücü gönderdi. Olaylar büyüdükçe Cenat adlı sosyal medya ünlüsü de canlı yayında yaşananları aktarmaya devam etti. Bu yayın sırasında ‘Herkes güvende olana kadar hiçbir şey dağıtmayacağız. Burada herkes kendinden sorumludur. savaş‘Dışarıda bir şey var’ gibi ihbarlar verdi.

New York polisi, gözaltına alınan kişiler arasında Cenat’ın da olduğunu açıkladı. İnternet ünlüsünün isyan çıkarmakla suçlanabileceği söyleniyor. Yaklaşık 5 saat süren ve kent merkezinde ortalığı kasıp kavuran olayda başka gözaltıların da olduğu bildirildi.

New York Polis Şefi Jeffrey Maddrey, Daha önce de benzer olayların yaşandığını ancak ‘bu düzeyde bir tehdidin daha önce hiç yaşanmadığını’ kaydetti. Maddrey, kalabalığın bir kısmının bir inşaat alanından kürek ve balta aldığını söyledi. Polise ve birbirimize havai işaret fişekleriyaptıklarından da bahsetmiştir.

kumlu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu