Haber

AK Parti Milletvekili Avcı, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu 6. Büyük Buluşması’na katıldı

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Nabi Avcı’nın, Ankara’da gerçekleştirilen UNESCO Türkiye Ulusal Komitesi 6. Büyük Buluşması’na katıldığı bildirildi.

Avcı’nın irtibat ofisinden yapılan açıklamaya nazaran, Ankara’da düzenlenen ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar, UNESCO Türkiye MilliiKomisyonu Lideri Prof. Dr. Öcal Oğuz, Kızılcahamam Belediye Lideri Süleyman Acar, Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ve çok sayıda iştirakçinin yer aldığı açılışta AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Nabi Avcı da bir konuşma yaptı.

Buluşmadaki “Dijital Dönüşüm Paneli”ndeki görüşlerine yer verilen Avcı, UNESCO Ulusal Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılırken daha önce yaşamadığı bir hüznü yaşadığını bildirdi.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı’ndan ayrılmanın kendisi için güç olduğunu söz eden Avcı, şunları kaydetti:

“Çünkü nitekim UNESCO lakin gönülle yapılabilecek bir hizmet alanıydı. UNESCO’dan önce görev yaptığım diğer kamu hizmetlerinden ayrılırken duymadığım bir hissiyatı da UNESCO bana yaşattı. Bu görevi gerçekten çok vefakar bir halefe, Prof. Dr. Öcal Oğuz’a bırakıyor olmanın iç huzuruyla vazifeden ayrıldım. Adeta bu hissedilmiş üzere bundan sonra bana verilen misyonlar de daima bir biçimde UNESCO ile ilgili oldu. Ulusal Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı üzere… Münasebetiyle UNESCO bugüne kadar daima birlikte olduğumuz, inşallah bundan sonra da birlikte olacağımız bir hizmet alanı olacak. Kurumsal kültürümüzü böylesine zenginleştiren bedelli liderimiz Prof. Dr. Öcal Oğuz’a ve ekibine, genel sekreterliğimize de çok teşekkür ediyorum.”

Akademisyenler, uzmanlar ve yetkililerin düzenlenecek panellerde iki gün boyunca bir araya geleceği aktarılan açıklamada, Avcı’nın yarın “Dijital Dönüşüm” başlıklı “Bilgi ve İletişim Sektörü” paneline konuşmacı olarak katılacağı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu