Ekonomi

Türk kripto ekosistemi bir araya gelerek sektörün daha ileriye gitmesi için çabalıyor

Global kripto para borsası Phemex, yaşanan son gelişmeler ışığında inancı kırılan kripto yatırımcılarına bir ortaya gelebilecekleri pek çok aktiflik organize etmeye devam ediyor. Son bir hafta içerisinde evvel kullanıcılar ile birlikte Türk kripto para piyasasının en eski oluşumlarından Altcointurk ile iş birliğine giderek canlı bir trade yarışı gerçekleştiren borsa, düzenlediği Phemex Nights aktifliğiyle de ekosistemin önde gelen isimleriyle bir ortaya gelerek dalın daha ileri gitmesi için yapılabilecekleri tartıştı.

Singapur merkezli kripto para borsası Phemex, Türkiye’deki kripto para yatırımcılarıyla direkt temas etmeye devam ediyor. Kripto piyasalarındaki çalkantılı devirde yatırımcıların yanında olduğunu göstermeyi amaçlayan borsa, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği iki farklı aktiflikle isminden kelam ettirdi. Türk kripto para piyasasının en eski oluşumlarından Altcointurk ile iş birliği gerçekleştirip canlı bir trade yarışı düzenleyen Phemex öte yandan 17 Kasım Perşembe günü gerçekleştirdiği Phemex Nights aktifliğiyle de ekosistemin değerli paydaşlarıyla buluşarak kesimin ileri gitmesi için temaslarda bulundu.

13 Kasım Pazar günü Altcointurk Base’de gerçekleşen “Altcointurk Phemex Trade Yarışması” dörder bireyden oluşan iki kadronun çetin ve eğlenceli uğraşına mesken sahipliği yaptı. Yarışta varlık gösteren her iki ekibe da mentörler eşlik ederken yarışmacıların hesabına 250 dolarlık bonus tanımlandı ve her yarışmacı kendisine verilen bonusu 4 saat mühletle azamî oranda artırmaya çalıştı. Nihayetinde bonusların tamamı yarışmacılara kalırken, aktiflikte kripto para yatırımcılığında strateji yapmanın değeri vurgulandı. Bundan sonraki periyotta daha fazla müsabaka düzenlemeyi amaçlayan Phemex, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan Phemex Türk kripto ekosistemiyle olan etkileşimini farklı alanlarda ve farklı paydaşlarla sürdürüyor. Borsa, Altcointurk Phemex Trade Yarışması’nın yanı sıra düzenlediği Phemex Nights aktifliğiyle de ekosistemin kıymetli isimleriyle buluştu. 17 Kasım Perşembe günü The Game for Big Kids’de gerçekleşen Phemex Nights aktifliğine başta kripto influencerları, traderlar ve VIP kullanıcılar olmak üzere birçok değerli isim iştirak gösterdi. Aktiflikte birbirleriyle tanışan iştirakçiler, kripto ekosistemi üzerine çokça görüş alışverişinde bulunarak bundan sonraki süreçte yaşanan aksilikler karşısında Türk kripto ekosisteminin kendini nasıl koruyabileceğini tartıştı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu