Haber

CHP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey: ‘Bursa’da son 5 yılda tamamlanan 1 metrelik raylı sistem ilavesi olmadı’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Bursa’da son 5 yılda tamamlanan 1 metrelik raylı sistem ilavesi olmadı. İstanbul’da 10 hat aynı anda başlayıp tamamlandı.”

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçim faaliyetleri çerçevesinde ziyaretlerine devam ediyor. Gündüzleri CHP Osmangazi Belediye Başkanı Adayı Erkan Aydın ile birlikte Yunuseli çarşısını ve esnafını ziyaret edip sorunları dinleyen Bozbey, akşam ise derneklere konuk oluyor. 5 yılda tamamlanan 1 metrelik raylı sistemin bulunmadığını savunan Bozbey, İstanbul’da 10 raylı sistem hattının aynı anda başlatılıp tamamlandığını belirtti.

Gürsu Belediye Başkanı Adayı Haşim Öztürk ve Erzurum İspir Meydanlı Köyü Derneği’ni ziyaret eden Mustafa Bozbey, Bursa’da son 5 yılda verilen sözlerin tutulmadığını söyledi. Bozbey, “Son 20 yılda, son 10 yılda diyelim ki son 5 yılda Bursa’da ne beklediğimizi hatırlamıyorduk, ne bulduk? Ne değişti? İnanın hiçbir şey değişmedi ve hiçbir şey değişmedi. Sorunlarımız arttı. Çocukların, kadınların, gençlerin, Bursa halkının beklentileri gerçekleşmedi, gerçekleşmedi.” “Bursa’ya son 5 yılda 1 metre raylı sistem eklenemedi. İstanbul’da 10 sınır hattı aynı anda başlayıp tamamlandı. Son 5 yıldan bahsediyorum. Bu şehrin buna ihtiyacı var” dedi. .

“Bursa’nın havası daha kirli”

“Eğitim, sosyal, kültürel ve çevresel alanlarda hedeflerin hiçbirine ulaşılamadı, hatta bazılarına da hiç ulaşılamadı” diyen Bozbey, şöyle konuştu: “Bursa’nın havası 5 yıl öncesine göre daha kirli. Bunu anlayacaksınız. sabah kalktığınızda havayı içinize çektiğinizde. Ayrıca ovadaki suyumuz da gün geçtikçe kötüleşiyor.” Kirlenir. Kentsel dönüşüme ya da yapılanmaya baktığımızda bunda da bir gerileme var. Stadyum yapıldı, yanına hastaneyi koydular. Diyelim ki Bursaspor Süper Lig’e yükseldi ve maçta gol attı, seyirciler bağırıp seviniyor, 20-30 metre ötedeki hastanede bir aile ferdini kaybettiler, acısını orada hissediyorlar. Bu “Bir şey olabilir mi?” İfadelerini kullandı. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu