Haber

Jandarma ‘Mutluluk Atış ve Boğulma’ atölyesi

Jandarma “Mutluluk Atış ve Boğulma” çalıştayı

AKSARAY – Aksaray’da düğünlerde havaya ateş açılmasının önüne geçebilmek için farkındalık yaratmak amacıyla “Mutluluk için kurşun sıkma” ve “Su iyidir, canı yakma” konulu çalıştay düzenlendi. baraj ve göletlerde boğulmayı önlemek.

İl Jandarma Komutanlığının bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği çalıştayda konuşan İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hacı Ali Büber, çalışmaların son derece verimli geçtiğini belirterek, “Maalesef zaman zaman silahların ateşlendiği bir gerçek. yurdun her yerinde olduğu gibi ilimizde de düğünlerde bu durum can güvenliğimizi ve sağlığımızı etkilemektedir.Düğün, cümbüş ve etkinliklerde silahla oynamak veya havaya ateş etmek risk altında dahi olsa vatandaşlarımızın yaralanmasına ve yaralanmasına neden olmaktadır. Bu tür olayların hayatımızı sonsuza kadar değiştirebileceğini ve kalıcı izler bırakabileceğini anlatan Demir, “Yaptığımız atölye sonucunda düğünlerde çekim haberlerinde yüzde 62 azalma oldu. Düzenlenen tüm düğün, eğlence, etkinlik vb. etkinliklerde sivil veya resmi Jandarma personeli görevlendirilmiş ve bu durum vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Düğünlerde silahla ateş edilmesinin olumsuz sonuçları olacağı bilincinin yanı sıra vatandaşlarımızda da farkındalık oluşturuldu” dedi.

“20 yılda 66 kişi boğularak öldü”

Baraj ve göletlerdeki boğulma vakalarıyla ilgili çalışmayı anlatan Albay Büber, “Ülkemizde her yıl yüzlerce insan çeşitli nedenlerle veya serinlemek için girdikleri baraj, göl, gölet, dere ve sulama kanallarında boğuluyor. Boğulma olaylarından en çok genç nüfus etkileniyor.Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu şekilde kaybetmek hepimizi derinden üzüyor.İlimizde son 20 yılda 57 boğulma olayı yaşandı maalesef bu olaylarda 66 vatandaşımız hayatını kaybetti. • Trafik kazaları sonrasında insanların hayatını kaybettiği olayların başında boğulma olayları gelmektedir.Komutanlığımız bu konuya dikkat çekmeyi amaçlamaktadır.2022 yılında boğulma olayı çalıştayı yapılmıştır.27 Mayıs 2016 tarihinde alınan karar ile hareket İlimiz sınırları içerisinde bulunan sulama kanalı, baraj gölü, sulama ve hayvan içme suyu göletlerine boğulma olaylarının önlenmesi amacıyla suların girişi tamamen yasaklanmıştır. ilgili kurumlarla koordineli olarak tespit ve tespitlerde bulunmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu