Teknoloji

Yerli otomobil Togg, girişimcilerle VivaTech’te buluşuyor

Togg, geçtiğimiz yıl ilk kez katıldığı Avrupa’nın en büyük startup ve teknoloji etkinliği VivaTech’te yerini aldı.

Etkinlik kapsamında “Togg’dan Mobilite ve İnovasyon Parkı”Ve “Togg’dan Keşif Aşaması”Kendi alanlarından katılımcılarla bir araya gelen Togg, startup’ların mobilite konusundaki yenilikçi çalışmalarını ve hizmetlerini diğer katılımcılarla paylaşmalarına destek verdi.

Açıklama VivaTech’te yapıldı “Mobilite Önemlidir: Şehirler nasıl daha yeşil ve daha akıllı hale getirilir?” “Dünyanın sürdürülebilirliğe ihtiyacı var. Kullanıcılar bunu bekliyor ama aynı zamanda sürdürülebilirlik işletmelerin rekabet gücü için de gerekli.” başlıklı panelde bir konuşma yapan Togg CEO’su Gürcan Karakaşterimleri kullandı.

Togg’lar “doğal olarak sürdürülebilir”bir marka olduğunu belirten Karakaş, “Otomotiv sektörü hızla dönüşüyor. Mobilite ekosisteminde sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için akıllı mobilite cihazlarının dijital çözümler ve saf güç çözümleriyle entegre edildiği kapsamlı bir yaklaşıma ihtiyaç var. Sürdürülebilirlik konusunda yeni teknolojiler geliştirirken Startup’larla iş birliği yapıyoruz ve bu işbirliklerine büyük önem veriyoruz çünkü “Girişimlerin geliştirdiği yenilikçi teknolojiler, mobilite ekosisteminde kritik bir rol oynuyor. Kullanıcılara konforlu bir mobilite deneyimi yaşatacak akıllı güç çözümleri, akıllı şehirlerde akıllı yaşam çözümleri ve yeni mobilite hizmetleri konularında startuplarla iş birliğimizi artırmaya kararlıyız.”söz konusu.

2030 HEDEFİNDE KARBON NÖTR

Karakaş, döngüsel ekonomiden ürünlerin geri dönüşümüne kadar birçok konuda çalıştıklarını da belirtti. “Farasis Enerji iştiraki olarak kurduğumuz Siro Silk Road Pak Güç Depolama Teknolojileri, ‘Temiz enerji depolama çözümlerini yaygınlaştırarak dünyayı yaşanabilir kılmak’ vizyonuyla hareket ediyor. Trugo’muz ile yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjiyi kullanarak şarj hizmetleri sunuyoruz. aynı zamanda %100 sahibi olduğumuz marka. 2030 yılına kadar karbon nötr olmak gibi bir hedefimiz var”sözlerini kullandı.

bigaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu