Haber

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: ‘Belediyelerimizde atacağımız adımlar Türkiye genelinde dikkat çekecek’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Belediyelerimizde atacağımız adımlar Türkiye’nin hatta tüm dünyanın ilgisini çekecek. Şehirlerimiz bizi özledi, biz de şehirlerimize hizmet etmeyi özledik. İnşallah sizleri de Milli Vizyon belediyeciliğiyle tanıştıracağız. 1 Nisan sabahı.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin ATO Congresium’daki Aday Tanıtma programına katıldı. Karamollaoğlu, Türkiye’nin yolunun da belediye başkanlarının seçileceği 31 Mart yerel seçimlerinde belirleneceğini belirtti.

‘ŞEHİRLERİMİZE HİZMET ETMEYİ ÖZLEDİK’

Karamollaoğlu, Milli Görüş olarak bölgede akan kan ve gözyaşına son vermenin onların görevi olduğunu, bunu sağlayacak olanın ise vatandaşlar olduğunu söyledi. Gazze’ye yardım eli uzatacak belediyecilik anlayışını oluşturacaklarını belirten Karamollaoğlu, “Belediyelerimizde atacağımız adımlar Türkiye’nin hatta tüm dünyanın dikkatini çekecek. Şehirlerimiz bizi özledi, biz de milletimize hizmet etmeyi özledik. Kendi toplumuyla iç içe olan bir belediye de belediye kadar keyiflidir.” O duygunun orada olduğunu hayal edemiyorum. İnşallah 1 Nisan sabahı sizleri Milli Vizyon Belediyesi ile buluşturacağız. ‘Önce ahlak ve maneviyat’ diyerek yola çıktık. Bu, dikkati dağıtmak değil, gerekli eylemleri gerçekleştireceğimiz anlamına geliyor. Söz değil hizmet üreteceğiz. Sadece konuşmak değil, sadece hizmet üreteceğiz, sorunları çözeceğiz. Analiz üretmeyen, yansıtmayan fikirleri dile getirmeyen bir anlayışla değil, bunları hayata geçiren bir anlayışla hareket edeceğiz. Milli Vizyon, iç barıştır, kardeşlik ve huzurdur, devlet ve milletin kaynaşmasıdır. Herkes için iş ve herkes için refah sloganımızdır. Köylü, işçi, memur, esnaf, dar gelirli insanlar. Menfaati baskılamayacak bir anlayış demektir. Temel farkımız, her koşulda hakları ön planda tutan bir anlayışa sahip olmamızdır. Doğruyu üstün tutmak adil olmak demektir. Adaleti neredeyse unuttuk; adalet kelimelerden kayboldu ya da sadece kelimelerde kaldı. “Maalesef bugün Türkiye, taraftara bir şeyler vermenin haksızlık olduğunu anlayan bir zihniyet tarafından yönetiliyor ve biz bu zihniyeti değiştireceğiz” dedi.

‘BELEDİYE BAŞKANI BİR BAKIMDAN SORUNUN BABASI’

Karamollaoğlu, belediye başkanlarının milletvekillerinden farklı olduğunu kaydederek, “Belediye başkanı bulunduğu ilde ikamet eden veya seçildiği ilde seçilen milletvekili gibi değildir. Ona ulaşmak kolaydır, o ilde milletvekili değildir. Sorunlarla doğrudan ilgilenir. Vatandaşla da ilgilenir. Bu nedenle belediye başkanı bir bakıma bela babasıdır. Dolayısıyla aracıları ortadan kaldırmak bir belediye başkanının kasaba halkına kucak açmasının en önemli kuralıdır. Ne sekreter, ne danışman, ne de bürokrat vatandaşla kendisi arasında mesafe oluşmasına izin vermemeli, herkes böyle görmeyebilir ama bizim belediyecilik anlayışımızın temel kuralı budur. Bir belediye lideri lider olmalıdır. “Parti farkı, zihniyet farkı gözetmeksizin halkla her zaman iletişim halinde olmak zorunludur. Saadet Partimizin tüm belediye başkanları bu doğrultuda çalışacak. Çünkü Milli Vizyon’un temeli dürüstlük ve samimiyettir. Samimiyet ve özveri yöneticilerin temel vasfı olmalıdır” dedi.

Saadet Partisi’nin belediye başkanlarının hiçbir konuda israf etmeyeceğinin altını çizen Karamollaoğlu, vatandaşın cebinden toplanan milyarlarca dolar paranın kuruş kuruş israf edildiği döneme son vereceklerini belirtti. Kaynakların verimli kullanılacağını belirten Karamollaoğlu, bu konuda hassas davranacaklarını belirtti.

‘KİRALARIN HALKLARA DAĞITILMASI GEREKİYOR’

İsrafa, rüşvete ve yolsuzluğa son vereceklerini belirten Karamollaoğlu, imar planlarında suiistimale asla izin vermeyeceklerini kaydetti. Karamollaoğlu, kalkınma planlarıyla milyarların nasıl toplandığını bildiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Fakir insanların bundan bir kuruş bile faydalanmadığını biliyoruz. Maalesef özellikle büyükşehirlerde bu dolandırıcıların en değerli iddiası imar planlarındaki değişiklikler. Biz bir yerde kâr varsa o kiranın da ödenmesi gerektiğine inanıyoruz. orada yaşayan insanlara dağıtılır. İnşallah bu seçimle kendi taraftarlarını hukuk dışı yollarla canlandırma dönemi sona erer. Böylece şehirlerimiz ucubeye dönüşmez. Sayın Cumhurbaşkanımız belediye başkanıydı, bunu biliyor. Bunu tesadüfen mi söyledi, yoksa gördüğü görüntü karşısında gerçekten hayret mi etti bilmiyorum ama hatırlarsanız helikopterle İstanbul üzerinde uçarken ‘İstanbul’a da ihanet ettik’ demekten kendini alamamıştı. Bunu ne söylemeyeceğiz, ne de söylenmesine izin vereceğiz. Her yiğidin doğru ve dürüst bir imar planı yapması mümkün değildir. Bunu ancak ekiplerimiz başarabilir. Bir mahalleyi bir anda boşaltarak şehirlerimize ihanet edenler Bir anda vurup insanlarımızı yerinden etmek, sonra bir avuç müteahhidi zengin etmek için gökdelenler dikmek en temelleri. İşte farkımız bu. Bizim anlayışımızda öncelik insandır. Öncelik sırasına göre kâr her zaman ön planda olmuştur. Listenin başında yer alıyor ve öyle olmaya da devam ediyor. Biz bu zihniyeti değiştirmeye geliyoruz. Önceliğimiz ahlak ve adalet. Belediye kasasının vatandaşa gösteriş dönemi bitecek. Partizanlık, partizanlık ve kayırmacılık dönemi sona erecek.” Fildişi kulelerdeki altın varaklı sandalyelerde keyif yapan liderlerin dönemi sona erecek.”

27 BELEDİYE LİDER ADAYINI AÇIKLADI

Karamollaoğlu daha sonra Saadet Partisi’nin Ankara’da 5, İstanbul’da 1 ve İzmir’de 21 ilçedeki belediye başkan adaylarını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu